Parodontiidi ravi

Home Parodontiidi ravi

Parondontiidi ravi

Parodontiit on üks hammaste kaotuse põhjuseid täiskasvanutel. Selle vältimiseks pakuvad Dental Factory hambaarstid teile põhiteavet parodontiidi raviks.

 

Mis on parodontiit?

Parodontiit on hammast ümbritsevate kudede (parodont) põletikuline protsess, mis viib hamba sidemete ja lõualuu luukoe hävimiseni.

 

Parodontiidi peamised tunnused:

  •  Igemepõletik – punetus ja tumenemine;
  •  Veritsus;
  •  Hambakatt;
  •  Sügavate igemetaskute teke;
  •  Hammaste ülitundlikkus.

Kui parodontiiti ei ravita,  hakkab see progresseeruma, igemeservad jäävad madalamaks, hambajuured paljastuvad, hambad hakkavad liikuma ning võivad välja kukkuda.

 

Haiguse põhjused

Immuunsüsteem võib mõjutada põletikulist protsessi.
Peamised parodontiiti haigestumist mõjutavad tegurid on järgmised:

  1. Nikotiinisõltuvus;
  2. Immuunsüsteemi nõrgestavad üldhaigused;
  3. Pärilikud tegurid;
  4. Ebaõige toitumine;
  5. Ülekaal;
  6. Hormonaalsed häired;
  7. Närvivapustused.

Ühtlasi võib haiguse põhjuseks olla suuõõne hügieeniprotseduuride eiramine, mistõttu koguneb hammastele katt ja tekib hambakivi.
 

Mida tuleb parodontiidi diagnoosi korral teada?

Alustuseks on vaja kindlaks teha, kui tõsine on haigus. Liiga kaugele arenenud parodontiidi puhul on vaja kompleksset ravi. Kahjuks on sellest haigusest täielikult võimatu paranerda, kuid stabiliseerimine  ja põletikulise protsessi peatamine on täiesti võimalik.
 

Millised on parodontiidi ravimeetodid?

Parodontiiti ravitakse kirurgiliselt ja mittekirurgiliselt. Kui haigust pole hooletusse jäetud, kasutatakse parodontiidi raviks mittekirurgilist meetodit.

 

Mis on mittekirurgiline ravimeetod?

See  on hambakatu ja hambakivi eemaldamine hammaste pinnalt. Selleks kasutatakse ultraheli. Mikrokirurgiliste kürettidega poleeritakse juurte pinda. Peale selle kasutatakse professionaalset puhastustehnoloogiat air-fow.
 

Mis on sellise ravi põhieesmärk?

Mehaanilise puhastamise peamine eesmärk on vähendada põletikulist protsessi ja igemetaskute sügavust. Raviks kulub kaks 4-5-kuuse intervalliga seanssi. Kui selle aja jooksul üksikute taskute sügavus ei vähene, võib vaja minna kirurgilist sekkumist.
 

Millal kasutatakse parodontiidi raviks kirurgilist meetodit?

Kirurgiline sekkumine on vajalik sel juhul, kui mittekirurgilise ravi tulemusel pärast  kahte 4–6-kuulise intervalliga ravikuuri igemed veritsevad ja põletikuline protsess ei ole peatunud. Siis on vaja ravida kirurgilise meetodiga.

Tuleb meeles pidada, et parodontiit on salakaval haigus, kuid komplekssete raviprotseduuridega on see suurepäraselt ravitav. Kliiniku spetsialistid võivad anda soovitusi ja koostada individuaalse raviprogrammi.

BRONEERIGE AEG TELEFONI TEEL

+372 5553 0395

või täitke kõik alloleva vormi väljad

    Call Now Button