Hambakivi eemaldamine

Home Hambakivi eemaldamine

Hambakivi eemaldamine

Suuõõne hügieeni eest hoolitsemine on kohustuslik.  Hambakatu eemaldamiseks peab hambaid puhastama iga päev.  Siiski ei tule tavaline hambahari sellega nii hästi toime kui hambaravikeskuste professionaalsed seadmed. Tänapäeval liialdavad paljud inimesed kohvi või teega. Igapäevamenüüs on värv- ja muid aineid sisaldavad toiduained. Need määrivad hambaid ja muudavad nende loomulikku värvi, tekib katt. Bakterid, mida hambahari ei suuda eemaldada, hävitavad emaili, mistõttu võib tekkida kaaries. Selle vältimiseks tuleb sagedamini käia hambakliinikus hambaid  kontrollimas ja puhastamas.

Hambakatu eemaldamine on vajalik järgmistel juhtudel:

  • Pidev halb hingeõhk
  • Isegi pärast harjamist jääb hammastele kattu
  • Igemete suurenenud tundlikkus ja veritsus
  • Ebameeldivad aistingud hammaste juurelähedases piirkonnas. Hammast ümbritsevate kudede värvimuutus

Hambakatu eemaldamine

See protseduur võimaldab vabaneda hambakatust ja saada lumivalged hambad. Kõige sagedamini kasutavad hambaarstid puhastamiseks rõhu all olevat pulbrit (air-flow). Pärast seda protseduuri hammaste pinda poleeritakse ja lihvitakse, et see oleks sile ja loomulikku värvi. Lõpuks töödeldakse suuõõnt spetsiaalse geeliga. See vähendab hammaste tundlikkust ja kaariese tekke tõenäosust. Pärast katu eemaldamist jäävad hambad pikka aega puhtaks.

 

Hambakivi eemaldamine

Pärast söömist jääb hammastele õhuke kiht baktereid ja toiduosakesi. Alguses on seda lihtne eemaldada, kuid ajapikku see kivistub. Nii tekibki hambakivi. Kui neist ladestustest õigel ajal ei vabaneta, võivad tagajärjed olla kurvad: tekib  kaaries, limaskestapõletik või parodontiit. Hambakivi ei ohusta mitte ainult tervist, vaid rikub ka naeratuse.

 

Hambakivi võib tekkida tahke toidu puudumise, ainevahetushäirete ja suuhügieenitoodete halva kvaliteedi tõttu. Selle probleemiga on võimatu iseseisvalt toime tulla. Kõige parem on pöörduda hambaravikeskusesse. Tänapäeval kasutatakse mitmesuguseid hambakivi eemaldamise meetodeid. Üks tõhusamaid ja valutumaid on ultrahelimeetod.

 

Tänu tänapäevastele ja uuenduslikele seadmetele eemaldatakse hambakivi kiiresti ning hambaid ja igemeid kahjustamata. Pealegi on puhastusmeetodid universaalsed ning sobivad nii täiskasvanutele kui ka lastele.

 

Kui hoolitsete õigesti oma hammaste tervise eest, on tulemuseks särav naeratus, mis rõõmustab kõiki teie ümber. Selleks tasub pöörduda ainult suurte kogemustega spetsialistide poole. Just sellised töötavad hambakliinikus Dental Factory.

BRONEERIGE AEG TELEFONI TEEL

+372 5553 0395

või täitke kõik alloleva vormi väljad

    Call Now Button