Hammaste eemaldamine

Home Hammaste eemaldamine

Hammaste eemaldamine

Kui hammas ei allu ravile ja tekitab ebamugavusi, tuleb see eemaldada. Kuid tänapäeva tehnoloogiad võimaldavad hambaid rekonstrueerida, ükskõik kui keeruline see ka poleks. Ainult äärmuslikel juhtudel on ainus väljapääs haige  hammas eemaldada. Heades hambaravikeskustes tehakse seda kiiresti ja valutult. Selleks tasub pöörduda vaid suurte kogemustega professionaalide poole. Just sellised spetsialistid töötavad hambakliinikus Dental Factory.

 

Hamba eemaldamise põhjused:

•  Hamba- ja igemehaigused, mis alluvad ravile halvasti või ei allu üldse;
•  Hammas (tarkusehammas) deformeerib teisi hambaid. Tavaliselt toimub see vale hambumuse korral;
•  Hammas on lagunenud ja proteesimine või taastamine on võimatu;
•  Hammas takistab teiste hammaste ravi või proteesimist;
•  Hamba suur liikuvus

 

Siiski on juhtumeid, kus hammast pole soovitatav  kohe eemaldada, näiteks raseduse viimastel nädalatel, haiguste või põletikuliste protsesside ägenemisel

Kuidas hammast eemaldatakse?

Professionaalsetes kliinikutes tehakse kvaliteetne tuimastus –  enamasti artikaiiniga. Protseduur on natuke ebameeldiv, kuid hamba eemaldamine on see-eest täiesti valutu. Spetsiaalsete riistade abil kõigutatakse hammas lahti ja eemaldatakse. Valuvaigisti toime kestab veel paar tundi pärast protseduuri. Hambaarst soovitab kindlasti  toiminguid, mis aitavad vältida ebamugavaid aistinguid ja tagajärgi.

 

Suuõõne hooldus pärast protseduuri

Eelkõige tuleb paariks tunniks toidust loobuda. See hoiab ära nakkuse sattumise kahjustatud igemepinnale. Paar päeva tuleb jälgida, et haav ei  hakkaks veritsema. Vastasel juhul peab  arsti poole pöörduma. Esialgu pole soovitatav süüa kuuma toitu ega suitsetada. See võib takistada igeme kiiret paranemist.

 

Tarkusehammaste eemaldamine

Kõigepealt süstitakse tuimastavat geeli. Seejärel lõigatakse ige lahti, hammas saetakse mitmeks osaks ja eemaldatakse väikese ava kaudu. Haav töödeldakse. Pärast igeme paranemist ei ole mingit ebamugavustunnet.

BRONEERIGE AEG TELEFONI TEEL

+372 5553 0395

või täitke kõik alloleva vormi väljad

    Call Now Button