Hamba juurekanali ravi
Tänapäevased hambatehnikad võimaldavad kanalite kvaliteetset töötlemist (endodontia), mille tulemusel saab hambaid ravida ja säilitada isegi põletiku või infektsiooni korral juure tipu piirkonnas. Et sellise ravi probleemidesse selgust tuua, pakuvad DentalFactory kliiniku spetsialistid selgitusi kliinikus kasutatavate ravi- ja diagnostiliste meetodite kohta.
Millal pöörduda?
Patsientide kõige sagedasem kaebus on valu põletikulise hamba piirkonnas. See võib tekkida ootamatult või olla pidev. Tavaliselt kaasneb sellega valulik hammustamine ning esineb ka külma-, kuuma- ja magusatundlikkust. Need märgid viitavad närvi- (pulpiit) või juurepõletikule (periodontiit). Samuti võivad need sümptomid osutada hamba mikrolõhedele.
Milleks on vajalik hammaste juure kanaliravi?
Kanaliravi peamine eesmärk on vabaneda nakkusest ja hamba prognoosi parandamine.
Millisel viisil toimub hamba kanaliravi?
Kanaliravi on uus tänapäevane hambaravimeetod, kuid probleem on selles, et kanalite arv võib olla ebamäärane ja varieeruda ühest seitsmeni. Peale selle võivad kanalisuudmed hamba sees paikneda paljudes eri kohtades, mis teeb ravi keerukaks. Kui hamba sisekambri mõõtmed on vaid 2×3 mm, võib spetsialisti tööruum väikseks jääda. Looduslike piirangutega inimsilmal on raske sellises imeväikses piirkonnas küllalt hästi objekte eristada. Hambaarstidele tulevad appi suurendusseadmed – mikroskoobid, luubid. Need võimaldavad üpris täpselt hamba ja selle probleemsete piirkondade mikrostruktuuri tuvastada, mis aitab omakorda valu kiiresti kõrvaldada ning hamba prognoosi parandada.
Milles seisneb abi?
Tänapäevaseks raviks on kliinikus DentalFactory olemas kõik vajalikud tööriistad ja suurendusseadmed, millega spetsialistid saavad teha ka kõige keerukamaid töid. Selliste protseduuride tulemus on maksimaalselt ennustatav. Kliinikus tehakse kanaliravi mikroskoobi abil. Selliseid protseduure teeb mitu endodontiale spetsialiseerunud hambaarsti. Lisateavet saab telefoni teel.
Hammaste välimuse ja funktsiooni taastamiseks kasutatakse hambakroone, mis on hammast katvad konstruktsioonid. Need taastavad hambakoe, parandades hamba välimust. Kroone tehakse laboris. Et kunstkate sobiks ideaalselt, tuleb kliinikus käia kaks korda. Esimese külastuse eesmärk on hammas kroonimiseks ette valmistada – poleerida, teha jäljend ja selle põhjal ajutine, hammast kaitsev kroon. Teisel visiidil tsementeeritakse kroon hambale. Tänapäevased kroonid on valmistatud esteetiliselt atraktiivsetest ja vastupidavatest biomaterjalidest. Üldiselt on need portselan ja tsirkoonium, mis võimaldavad hambaid õrnalt töödelda (prepareerida). Need biomaterjalid näevad välja nagu loomulikud hambad.